W 2011 roku organizatorem dorocznego Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte było Liceum Ogólnokształcące w Jabłonce w powiecie nowotarskim. PSP nr 3 w Stalowej Woli jest jedną ze szkół tego klubu i jak co roku delegacja naszej szkoły uczestniczyła w tym sympozjum. W skład naszej delegacji weszli: pani dyrektor Elżbieta Sudoł – Wasyliszyn, Wiktor Wędroch oraz dwie uczennice klasy VI, Joanna Dąbrowska i ja, Izabela Stawicka.

   Nasze uczestnictwo w tym spotkaniu rozpoczęliśmy 8 czerwca o godzinie 12.00 wyjazdem ze Stalowej Woli. Podróż, mimo odległości, minęła nam szybko i około godziny 19.00 dotarliśmy do miejsca zakwaterowania w Orawce, nieopodal Jabłonki, w pensjonacie „U Kazika”. Tam czekały już na nas pokoje i kolacja. Wieczorem w pensjonacie odbyło się zebranie organizacyjne i prezentacja szkół. Prezentacja multimedialna naszej szkoły bardzo się podobała i cieszyła dużym uznaniem.

   Drugiego dnia rano udaliśmy się do szkoły Liceum Ogólnokształcącego w Jabłonce. Stamtąd uformowanym pochodem pocztów sztandarowych Klubu Szkół Westerplatte przeszliśmy do kościoła na okolicznościową Msze. Po Mszy wróciliśmy do liceum, gdzie odbyło się oficjalne powitanie wszystkich uczestników oraz występy artystyczne. Pozostałą część dnia spędziliśmy w Jabłonce w towarzystwie pana Wędrocha wzajemnie opowiadając sobie dowcipy i zagadki. Wieczorem odbyło się kolejne spotkanie uczestników sympozjum, w którym wybrano prezesa klubu na następny rok.

   Dzień następny wypełniły nam zwiedzanie okolicznych atrakcji krajoznawczych i kulturowych: zwiedziliśmy stary drewniany kościółek, podziwianie uroku Babiogórskiego Parku Narodowego, wystawa flory i fauny występującej na tym obszarze oraz skansen zabudowy drewnianej. Największą atrakcją było pieczenie „moskalików”. Moskaliki to małe chlebki pieczone bezpośrednio na płycie dawnej kuchni. W ugniatanie ciasta i pieczenie tych chlebków każdy z nas, nie wyłączając pani dyrektor i pana Wędrocha, bardzo aktywnie uczestniczył.

   Czwartego dnia rano nasze sympozjum dobiegło końca. Po śniadaniu, pożegnaniu gospodarzy i współuczestników wyruszyliśmy w drogę powrotną do Stalowej Woli.

   Wróciliśmy z żywymi wspomnieniami, którymi w tych kilku zdaniach chciałabym się podzielić z nauczycielami i uczniami naszej szkoły PSP nr 3 im. Bohaterów Westerplatte.