W XXIV Sympozjum uczestniczyły w nim 33 delegacje zaproszonych szkół. Zaproszenie na sympozjum przekazane zostało w Ujeździe przez delegację Zespołu Szkół ze Złotoryi.

    W miesiącu listopadzie 2006 roku szkoła zrezygnowała z organizacji.

   W tej sytuacji rolę organizatora przejął Prezes Klubu Szkół zapraszając do Reska. Sympozjum zorganizowały Gimnazjum i Szkoła Podstawowa im. Mjr Henryka Sucharskiego. Było to drugie oficjalne sympozjum organizowane przez Resko, gdzie narodziła się inicjatywa powołania Klubu w miesiącu marcu 1990 roku, spotkało się 10 szkół i 6 Westerplatczyków by porozmawiać o tej idei.

   Gościem honorowym sympozjum była Pani Maria Wojtowicz i dwóch jej synów – wdowa po śp Janie Wojtowiczu. Obrońcy Westerplatte mieszkańcu Stargardu Szczecińskiego.

   Zapraszając na sympozjum organizatorzy zaproponowali przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat pracy szkół z Patronem. Czternaście prezentacji zostało odtworzonych w czasie oficjalnej uroczystości. Szkoła Podstawowa przygotowała prezentację własnej pracy oraz jako propozycję lekcji Kronikę Znaku Pamięci. Pracownik naukowy Instytutu Pamięci Narodowej ze Szczecina wygłosił referat na temat „Czym jest patriotyzm dzisiaj?”. Uczestnicy mogli obejrzeć wystawę dokumentów klubowych w tym biuletynów, materiałów promocyjnych i wydawnictw.

  W części turystycznej uczestnicy zwiedzili fragment Wybrzeża Zachodniopomorskiego w tym Trzebiatów, Trzęsacz, Międzyzdroje, Woliński Park Narodowy, Kamień Pomorski, Kołobrzeg w tym rejs w morze.

   W miejscowości Kołczewo odwiedziliśmy grób Westerplatczyka Konstantego  Żurawskiego.